Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Za i przeciw legalizacji marihuany

Autor: jola
Wtorek, 21 marca 2017, 14:43
Dla niektórych legalizacja marihuany to absurd. Inni tłumaczą, że są kraje, w których można ją normalnie kupić i nie odnotowuje się w nich wzrostu osób uzależnionych, a państwo zyskuje.

-Bywałem na krótkich i dłuższych urlopach w różnych krajach Europy i nigdzie nie prześladowano tak ludzi za posiadanie marihuany, jak w Polsce. Na własny użytek każdy mógł mieć trochę - mówi 29-letni Sławomir.

Podobnego zdania jest 32-letnia Martyna.

- Uważam, że jak ktoś jest podatny na tego typu substancje to i tak się uzależni, bo prędzej czy później znajdzie do nich dostęp. Natomiast dzięki zgodzie na rozprowadzanie marihuany, przestałaby istnieć czarna strefa z tym związana, a państwo zyskałoby na podatkach. Poza tym papierosy i alkohol też są bardzo szkodliwe, a nie są zakazane - mówi Martyna.

Nie zgadza się z tym 34-letni Mariusz.

- Uważam, że skoro marihuana jest bardzo szkodliwa dla człowieka to słuszne jest karanie nawet za posiadanie jej. W końcu najważniejsze jest uchronienie ludzi przed szkodliwymi dla nich substancjami - mówi Mariusz.

Podobnych opinii jest wiele, więc nie będę przytaczać wszystkich. Ponadto znajdują one odzwierciedlenie w art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który stanowi, że: „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group