Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Za kilka lat Polacy będą dużo więcej zarabiać?

Autor: anulka
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 14:11
W ostatnim czasie jeden z przedstawicieli rządu przekazał bardzo optymistyczną prognozę finansową dla Polaków. Według niej za około siedem lat średnia pensja wyniesie dziesięć tysięcy miesięcznie. Niestety nie wszyscy na ten temat wypowiadają tak pozytywne. Choć Polacy z pewnością ucieszyliby się z większych wynagrodzeń.

Tak naprawdę, ile więcej zarobimy w przyszłości zależy od rozwoju naszej gospodarki. Tymczasem PKB systematycznie wzrasta, ale nie na tyle, by zarobki w przyszłości wyniosły aż dziesięć tysięcy złotych. Niektórym Polakom takie zarobki się marzą, ale jak tłumaczą nie wierzą, że kiedykolwiek tyle zarobią.

- Każdy chyba chciałby zarabiać więcej, ale w tak znaczny wzrost płac ciężko jest w ogóle uwierzyć. Jak na razie to pensje nie są imponujące. Żyć się z nich da, ale szału nie ma – mówi 51-letni Marek.

Niestety wielu Polakom wciąż daleko jest też do średniej krajowej, która pod koniec ubiegłego roku wynosiła około 4200 zł . Dlatego też chcieliby, żeby optymistyczne prognozy rządu sprawdziły się.

- Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapytano mnie, ile chcę zarabiać. Powiedziałam, że dwa tysiące złotych „na rękę”. Szefowie zgodzili się na taką pensję, ale dodali, że jestem jedyną osobą, która w ich firmie rozpoczyna pracę od tak wysokiego wynagrodzenia. Na znaczną podwyżkę na razie nawet nie mam co liczyć i nie sądzę, że w przeciągu lat to się zmieni. Choć zaskoczenie w tej kwestii jest mile widziane –mówi 33-letnia Dominika.

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group