Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Za rok koniec MdM – wkład własny na mieszkanie trzeba będzie zaoszczędzić samemu

Autor: anulka
Środa, 3 maja 2017, 14:23
W 2018 roku ma się skończyć program MdM Mieszkanie dla Młodych. Jest on dużym ułatwieniem zwłaszcza dla osób, które nie mają wkładu własnego. Nie każdy bowiem ma możliwość zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Być może alternatywą dla tych, którzy nie zdarzą z niego skorzystać będą lokale powstające w ramach rządowego przedsięwzięcia Mieszkanie plus.

- Tak naprawdę każdy powinien oszczędzać, ale mając dwoje dzieci nie jest to łatwe. Teoretycznie nie narzekamy na pieniądze, ale w praktyce wydajemy je na bieżąco. Cieszymy się więc, że mogliśmy skorzystać z programu MdM, bo znacznie ułatwił nam kupno mieszkania – mówi 35-letni Przemysław.

Pieniądze na 2017 rok już dawno temu się skończyły. Zainteresowane osoby starały się więc o fundusze z puli na 2018 roku, ale i ona została już wyczerpana w 50%, co oznacza, że trzeba poczekać na nią do stycznia. W 2018 roku program MdM ma się też zakończyć. Trzeba będzie więc gromadzić własne oszczędności, albo poczekać na realizację nowego programu rządowego.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group