« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Za rok koniec MdM – wkład własny na mieszkanie trzeba będzie zaoszczędzić samemu

Autor: anulka
Środa, 3 maja 2017, 14:23
W 2018 roku ma się skończyć program MdM Mieszkanie dla Młodych. Jest on dużym ułatwieniem zwłaszcza dla osób, które nie mają wkładu własnego. Nie każdy bowiem ma możliwość zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Być może alternatywą dla tych, którzy nie zdarzą z niego skorzystać będą lokale powstające w ramach rządowego przedsięwzięcia Mieszkanie plus.
- Tak naprawdę każdy powinien oszczędzać, ale mając dwoje dzieci nie jest to łatwe. Teoretycznie nie narzekamy na pieniądze, ale w praktyce wydajemy je na bieżąco. Cieszymy się więc, że mogliśmy skorzystać z programu MdM, bo znacznie ułatwił nam kupno mieszkania – mówi 35-letni Przemysław.

Pieniądze na 2017 rok już dawno temu się skończyły. Zainteresowane osoby starały się więc o fundusze z puli na 2018 roku, ale i ona została już wyczerpana w 50%, co oznacza, że trzeba poczekać na nią do stycznia. W 2018 roku program MdM ma się też zakończyć. Trzeba będzie więc gromadzić własne oszczędności, albo poczekać na realizację nowego programu rządowego.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 4 maja 2017, 10:30
Kto skorzystal z tego programu wspierajacego developerow? Kredyty na nowe mieszkania developerow. Dlaczzego program nie obejmowal rynku wtornego? Tylko mlody czlowiek zmuszany jest do kupienia mieszkania nowego i przecenionego?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja