« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zadbajcie o place zabaw

Autor: Adam
Środa, 23 sierpnia 2017, 13:17
Artykuł jest dedykowany dla właścicieli i osób odpowiedzialnych za przeglądy istniejących placów zabaw, jak i rodziców bawiących się tam dzieci.
Zdjęcia wykonane na jednym z wielu placów zabaw w naszym mieście. Ukazują istniejące realne zagrożenia dla naszych pociech. Ta forma wypoczynku jest coraz bardziej popularna, nawet te nowe wykonane place bez odpowiedniej kontroli stwarzają zagrożenie.

W każdym roku dziesiątki dzieci ulega wypadkom, dzięki zaniedbaniom oraz nieprzestrzeganiem ustanowionych norm dla tego typu placów zabaw. A przecież Polska Norma wyraźnie narzuca rodzaje przeglądów oraz odpowiedzialnych w zależności od obciążenia obiektu:
- oględziny okresowe. ( co 1-7 dni)
- kontrola funkcjonalna. ( co 1-3 m-cy)
- roczna kontrola podstawowa

Niech te zdjęcia będę, dla osób odpowiedzialnych za place zabaw, ostatnim dzwonkiem do poprawienia tej sytuacji w naszym mieście.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Renata | 23 sierpnia 2017, 13:38
Plac Zabaw na Konradowie, plac zabaw przy ul. Daszyńskiego i ul.Bocznej - od wiosny ani razu nie koszona trawa. Wakacje dobiegają końca a tam busz, a nie trawnik. Nie mówiąc już o piasku, zjeżdżalnie zardzewiałe itd. Nikt się tym nie interesuje! Gdzie są radni z Konradowa?
~ueshiba | 23 sierpnia 2017, 13:45
Problem lezy rowniez po innej stronie, mianowicie place zabaw czesto sa wykorzystywane przez dorosle dzieciaki w godzinach wieczornych i czesto rowniez w trakcie, kiedy bawia sie na nich male dzieci. Sam bylem swiadkiem jak banda gnojkow wariowala na placu, w otoczeniu bawaiajacych sie malych dzieci....Stwarzali realne zagrozenie dla nich, biegajac i skaczac po placu, niczym niewyzyte malpy...Jako jedyny z obecnych rodzicow zwrocilem uwage tym malolatom, ktorzy po chwilowym buncie opuscili plac....Tak rozumiem, ze jest znieczulica i ludzie zwyczajnie w swiecie boja sie zareagowac, zeby od takiej grupki nie dostac po ryju, bo niestety takie mamy czasy, ze nawet policja nie ma poszanowania...
~Rex | 23 sierpnia 2017, 13:51
I pogonić z nich psiarzy
~bicz_bozy | 23 sierpnia 2017, 20:52
Psiarze wraz ze swoimi milusinskmi są zmorą placów zabaw. oszczane piaskownice i zasrane trawniki. Kultura buszmenów.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja