« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zakażą handlu w niedzielę?

Autor: jola
Czwartek, 23 marca 2017, 8:59
Niedziela już dawno temu straciła swój urok – dnia wolnego od pracy, który spędza się z najbliższymi. Dziś coraz więcej rodzin zamiast wycieczki, choćby w okoliczne miejsca, czy mile spędzony czas przy różnego rodzaju grach, wybiera zakupy w centrach handlowych. Czy to sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi? Co zaś z ludźmi, muszącymi pracować do późnych godzin wieczornych?
Niewykluczone jest, że handel w niedzielę zostanie zakazany. Prace nad tym cały czas trwają. Nie wiadomo jednak, kiedy i w jakiej formie wejdą w życie nowe przepisy. Dziś zresztą pojawiły się też doniesienia w mediach o luce, jaka powstała w związku ze stanowiskiem Rządu. Chodzi o możliwość sprzedaży w niedzielę na dworcach. Specjaliści mówią, że w efekcie większość centrów handlowych może stać się dworcami. Przekonują ponadto, że wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne. Poza tym wiele marketów ma już swoje dyskonty w takich miejscach. W związku z czym mogłoby dojść do sytuacji, że część pracowników tej samej firmy i tak musiałoby pracować w niedzielę. Natomiast zainteresowane osoby mają różne zdania na temat pracy w siódmy dzień tygodnia.

- Czekamy na wprowadzenie nowych przepisów, kto lubi pracować w niedzielę? Większość z nas chce w tym dniu być z rodziną, gdzieś pojechać –mówią przedstawicielki jednego z sieciowych sklepów spożywczych (ze względu na możliwość ewentualnych problemów nie przytaczam nazwy).

Są jednak też punkty, w których pracownicy chcą pracować w niedzielę.

- Nam się to opłaca, bo pracodawca bardzo dużo płaci za ten dzień. Ogólnie to w niedzielę zawsze mamy otwarte. Jesteśmy sieciowym sklepem, ale jednocześnie osiedlowym, więc wtedy są największe zyski. Uważamy, że tak powinno zostać – mówią 26-letnia Karolina i 32-letnia Katarzyna.

Osoby, które robią w tym dniu zakupy, często nie potrafią do końca określić, czy handlu w niedzielę powinno się zakazać.

- Z jednej strony, szkoda tych ludzi, którzy muszą w niedzielę pracować. Z drugiej człowiek często pracuje w sobotę, a na zakupy idzie, właśnie kiedy ma wolne. Dlatego też ciężko mi jednoznacznie powiedzieć, czy zakaz powinno się wprowadzać, czy też nie. Zresztą jak faktycznie wejdzie w życie to człowiek będzie musiał się dostosować –mówi 42-letni Michał.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Pilot | 23 marca 2017, 15:35
Jest 6 dni na robienie zakupów ten siódmy powinien być wolny (niedziela)
~Polewa | 23 marca 2017, 17:01
Pilot: racja w duzej czesci. Lecz nie taki cel jest tej ustawy. Ustawa jest skierowana do tych, ktorzy sa zmuszani do pracy w niedziele. Jest 6 dni na prace, ten siodmy powinien być wolny.
~Pilot | 23 marca 2017, 18:23
Jeżeli ustawowo niedziela będzie wolna to nikt nie zmusi mnie do pracy w siódmym dniu.Proste ?
~pytacz | 23 marca 2017, 20:09
Dlaczego lewackie śmiecie chciały by również upokorzyć chrześcijan nakazując pracę w niedzielę?W końcu jest większość chrześcijan?Jest demokracja czy nie?
~Pilot | 23 marca 2017, 20:49
Tu nie chodzi aby w niedzielę iść do kościoła,synagogi,meczetu cerkwi,czy do innych miejsc kultu A tylko o wolne w niedzielę Nie bądźmy lepszymi od Boga.
~@pytacz | 23 marca 2017, 22:29
a "upokorzeni" chrzescijanie, pracujacy w czterobrygadowkach na strefie, juz ci nie przeszkadzaja bezmozgi, prawacki smieciu? bidulki pracujace w handlu musza miec ustawowo nakazana wolna niedziele, a tyrajacy na okraglo na produkcji, moga prezesa pocalowac w kaczy kuper.
~@pytacz | 23 marca 2017, 22:35
i co ma do tego demokracja jelopie? wiekszosc chcialaby zarabiac 5 tys netto i nie czytac takich debilnych wpisow, jak twoj. ale jest jak jest. dlatego wiekszosc rodakow pracuje za mniej niz 3 tys netto miesiecznie, a tacy kretyni jak ty, moga bez skrepowania epatowac w necie swoja indolencja umyslowa.
~Polewa | 24 marca 2017, 12:59
Czterobrygadowki, z tego co wiem, maja wolne w tygodniu, w zamian niedzieli, Wiec po co szczekasz lewacki trollu? Kto ci zabrania zarabiac idioto 5 tysiecy? Wystarczylo sie uczyc matole. Lewackosc nie zna granic posozytnictwa tylko daj daj daj.... do szkoly i do pracy uczciwej, a nie stoleczek dzieki Partii, to dostaniesz.
~walucki | 25 marca 2017, 8:06
hiperamerkety i galerie - zamykamy, za dużo już się nachapali, ale czem to ma taki szeroki zakres i każe zamykać sklepy gdzie nawet sam wlasciciel moglby pracować?
~GA | 25 marca 2017, 19:25
trzeba powiedziec nie tej ustawie. Zakaz handlu fajny, ludzie będą mieć wolne, ale z drugiej strony za szeroki zakres sprawaia, że upadnie wiele firm, i to tych polskich

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja