Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5623
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Zamek Cisy zdobyty!

Autor: DBMaciek
Piątek, 20 kwietnia 2018, 20:27
W minioną sobotę, liczna – 46–osobowa grupa Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) pod wodzą Roberta Matwiejów wzięła udział w zlocie pod Zamkiem Cisy.

Był to pierwszy duży zlot w tym roku. Korzystając ze wspaniałej pogody, grupowicze zwiedzili ruiny tego 14-wiecznego otoczonego fosą zamku leżącego nad urwistym zboczem doliny Czyżynki. Pozostałości zamkowych murów, bramy czy dziedziniec były "intensywnie fotografowane" przez grupowiczów.

Następnie na polanie znajdującej się u podnóża zamkowego wzgórza rozpalili ognisko, gdzie wspólnie posilili się pieczonymi kiełbaskami, a także pysznym domowym ciastem. Chętni mieli możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu do tarczy z różnych rodzajów wiatrówek. Jako, że był to pierwszy wiosenny zlot, symbolicznie spalono "Marzannę".

Już w najbliższą sobotę od godz. 10:00 DTMZ weźmie udział w porządkowaniu cmentarza ewangelickiego w Gostkowie, gdzie swoją obecność zapowiedziało wielu pasjonatów historii naszego regionu, a w drugi weekend majowy, będzie porządkować teren przy jeziorku Daisy.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group