« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zamek Cisy zdobyty!

Autor: DBMaciek
Piątek, 20 kwietnia 2018, 20:27
W minioną sobotę, liczna – 46–osobowa grupa Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) pod wodzą Roberta Matwiejów wzięła udział w zlocie pod Zamkiem Cisy.
Był to pierwszy duży zlot w tym roku. Korzystając ze wspaniałej pogody, grupowicze zwiedzili ruiny tego 14-wiecznego otoczonego fosą zamku leżącego nad urwistym zboczem doliny Czyżynki. Pozostałości zamkowych murów, bramy czy dziedziniec były "intensywnie fotografowane" przez grupowiczów.

Następnie na polanie znajdującej się u podnóża zamkowego wzgórza rozpalili ognisko, gdzie wspólnie posilili się pieczonymi kiełbaskami, a także pysznym domowym ciastem. Chętni mieli możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu do tarczy z różnych rodzajów wiatrówek. Jako, że był to pierwszy wiosenny zlot, symbolicznie spalono "Marzannę".

Już w najbliższą sobotę od godz. 10:00 DTMZ weźmie udział w porządkowaniu cmentarza ewangelickiego w Gostkowie, gdzie swoją obecność zapowiedziało wielu pasjonatów historii naszego regionu, a w drugi weekend majowy, będzie porządkować teren przy jeziorku Daisy.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Patrzęnatozdjęcie | 26 lutego 2019, 16:11
Widzę, że na opał do ogniska posłużył materiał pochodzący z drewnianego mostu prowadzącego niegdyś do ruin.
~adi | 16 kwietnia 2019, 17:43
To tam już tego mostu nie ma? Unia zakazała, czy co?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja