Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Zamiast iść do pracy, korzystają z 500 plus

Autor: jola
Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 13:01
Oficjalnie nikt o tym nie mówi, ale podczas prywatnych rozmów wspomina się, że niektórym kobietom nie opłaca się iść do pracy, bo dzięki zapomodze od państwa, zostając w domu, mają wystarczający dochód.

- Da się zauważyć, że są przedsiębiorstwa, cały czas szukające rąk do pracy. Problem polega na tym, że niektórym osobom to się po prostu nie opłaca. Kobieta, która ma dwoje i troje dzieci, zamiast iść do pracy i „harować” na trzy zmiany, może zostać w domu i spokojnie wszystko ogarnąć. Z 500 plus też ma dochód, może nie ogromny, ale wystarczający –mówi 29-letni Przemysław.

W tym roku Rząd planuje drobne zmiany w programie 500 plus, dotyczą one głównie uszczelnienia systemu. Chodzi m.in. o wyeliminowanie nadużyć, związanych ze zwalnianiem się z pracy i ponownym zatrudnianiem, żeby obniżyć zarobki, czy niepodawaniem wszystkich dochodów przez osoby prowadzące firmy i rozliczające się np. ryczałtowo.

Jak mówią niektórzy, nie sprawi to, że niepracujące matki wrócą do pracy. Poza tym część Polaków chciałoby, żeby na drugie dziecko też było kryterium zarobków, bo uważają, że dawanie pieniędzy również zamożnym rodzinom nie ma sensu.

- Mam kuzynkę, która zarabia blisko 10 tysięcy złotych, zarobki jej męża są podobne. Mają dwoje dzieci, więc 500 plus też się im należy. Uważam, że irracjonalne jest myślenie, że ktoś , ze względu na zapomogę zdecyduje się na kolejne dziecko. Prawda jest taka, że w tej kwestii bardziej potrzebna jest stabilna sytuacja finansowa i mieszkaniowa rodziców. Uważam, że korzystniejsze byłoby obniżenie podatków i zapewnienie wszystkim dzieciom miejsc w żłobkach i przedszkolach, a wiadomo, że w wielu miastach jest z tym problem.

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group