Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Zamieszczanie zdjęć w Internecie – ryzykowne przedsięwzięcie

Autor: jola
Środa, 26 kwietnia 2017, 13:48
Pokazywanie zdjęć przyjaciołom i znajomym to w zasadzie nic złego. Sytuacja nie jest jednak klarowna w przypadku dodania fotografii do sieci, bo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usunięcie jej będzie bardzo trudne, jeżeli w ogóle możliwe. Powinni o tym pamiętać też rodzice, którzy rozpowszechniają wizerunki swoich pociech, bo w przyszłości mogą one być bardzo niezadowolone ze swojego zdjęcia np. na nocniku.

- Trzeba pamiętać, że każde zdjęcie dodane do sieci może być rozpowszechniane i człowiek w momencie zamieszczenia go traci nad nim kontrolę. Dlatego też trzymam się zasady, że fotografii swoich dzieci nie zamieszczam nawet na portalach społecznościowych – mówi 41-letnia Aniela. – Poza tym nie chcę w przyszłości sądzić się ze swoimi dziećmi, słyszałam już bowiem o sprawie, którą córka wytoczyła rodzicom, żądając usunięcia ośmieszających ją zdjęć.

Dobrze jest też pamiętać, że dziecko, chodzące już do szkoły, może czuć się ośmieszone przez niektóre fotografie, zwłaszcza wtedy, gdy skrytykują je rówieśnicy. Warto o tym pamiętać, bo młodzież bywa okrutna, a rozpowszechniając coś w sieci często czuje się bezkarnie.

Dwa razy trzeba się zastanowić zanim doda się zdjęcie w negliżu, bo one mogą stać się pożywką dla wielu osób. Chyba jak w większości sprawach najważniejszy jest tzw. zdrowy rozsądek. Większość z nas bowiem wie, co może zaszkodzić nam i naszym rodzinom.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group