« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Zamieszczanie zdjęć w Internecie – ryzykowne przedsięwzięcie

Autor: jola
Środa, 26 kwietnia 2017, 13:48
Pokazywanie zdjęć przyjaciołom i znajomym to w zasadzie nic złego. Sytuacja nie jest jednak klarowna w przypadku dodania fotografii do sieci, bo trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usunięcie jej będzie bardzo trudne, jeżeli w ogóle możliwe. Powinni o tym pamiętać też rodzice, którzy rozpowszechniają wizerunki swoich pociech, bo w przyszłości mogą one być bardzo niezadowolone ze swojego zdjęcia np. na nocniku.
- Trzeba pamiętać, że każde zdjęcie dodane do sieci może być rozpowszechniane i człowiek w momencie zamieszczenia go traci nad nim kontrolę. Dlatego też trzymam się zasady, że fotografii swoich dzieci nie zamieszczam nawet na portalach społecznościowych – mówi 41-letnia Aniela. – Poza tym nie chcę w przyszłości sądzić się ze swoimi dziećmi, słyszałam już bowiem o sprawie, którą córka wytoczyła rodzicom, żądając usunięcia ośmieszających ją zdjęć.

Dobrze jest też pamiętać, że dziecko, chodzące już do szkoły, może czuć się ośmieszone przez niektóre fotografie, zwłaszcza wtedy, gdy skrytykują je rówieśnicy. Warto o tym pamiętać, bo młodzież bywa okrutna, a rozpowszechniając coś w sieci często czuje się bezkarnie.

Dwa razy trzeba się zastanowić zanim doda się zdjęcie w negliżu, bo one mogą stać się pożywką dla wielu osób. Chyba jak w większości sprawach najważniejszy jest tzw. zdrowy rozsądek. Większość z nas bowiem wie, co może zaszkodzić nam i naszym rodzinom.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 26 kwietnia 2017, 15:56
Czyli zgodnie z zasadą wzajemności można pomyśleć też nad zakładaniem pozwów sądowych swoim dzieciom w przypadku naruszania przez nie dobrego imienia rodziny np. wybrykami chuligańskimi? Programowe skłócanie rodzin przez lewaków ciąg dalszy - czyli Pawlik Morozow Update?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja