Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Żerujemy na cierpieniu zwierząt

Autor: jola
Środa, 5 kwietnia 2017, 15:14
Dzisiejszy świat bywa naprawdę okrutny, a świadczy o tym, chociażby podejście wielu ludzi do zwierząt. Chętnie kupujemy tanie produkty, nie zdając sobie sprawy, że czasami wiąże się to z ich cierpieniem.

- Kupiliśmy parę pisklaków od hodowcy, który trzyma je w klatkach. Okazało się, że przez swoje krótkie życie ptaki przez niego hodowane nie chodzą. Nasze kurczaki dopiero po paru dniach zaczęły się przemieszczać –mówi 45-letni Marcin.

W ciasnych pomieszczeniach hodowane są też inne zwierzęta m.in. świnie. Wystarczy spojrzeć na różnego rodzaju zdjęcia i filmiki, wykonane przez osoby, które próbują z tym walczyć, niestety jak dotąd nieskutecznie.

- Kupujemy coraz więcej i najchętniej jak najtaniej, a ktoś musi ponieść za to koszty, w tym przypadku są to zwierzęta. Nikt nie mówi, że wszyscy mamy być wegetarianami, ale powinniśmy zacząć zwracać uwagę na to, co jemy i skąd to pochodzi. Trzeba powiedzieć wprost, że dzisiaj się raczej produkuje, a nie hoduje zwierzęta –mówi 41-letni Piotr.

Ostatnio modne jest jedzenie produktów ekologicznych i to napawa optymizmem. Niestety, mimo to, wciąż wiele trzeba zmienić, bo traktowanie żywych istot w sposób przedmiotowy jest po prostu niemoralne.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group