Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4116
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Życie na kredycie – codzienność wielu Polaków

Autor: ewa18
Wtorek, 30 maja 2017, 16:19
Część z nas musi pożyczać, żeby przeżyć cały miesiąc. Problem ten dotyczy też osób wykształconych i z wieloma umiejętnościami, ze wsi i dużych miast. Natomiast w ubiegłym roku 4450 osób ogłosiło upadłość konsumencką.

W sumie dług Polaków, którzy ogłosili bankructwo w 2015 i 2016 roku, wyniósł blisko miliard złotych. Większość z nich zaciągnęła minimum dwa kredyty, a wielu nawet kilka.

Temat zapożyczania się Polaków zainteresował mnie, po lekturze jednego z opublikowanych artykułów. Początkowo wydał mi się nierealny, bo podawano w nim przykład bardzo dobrze wykształconych osób, które ukończyły kierunki ścisłe. Wydaje się bowiem, że rynek pracy jest dla nich otwarty. Okazuje się jednak, że nawet część z nich ma problemy finansowe, o czym świadczą też przykłady zaczerpnięte z innych źródeł. Zobowiązań mają bowiem wiele, począwszy na rachunkach, a kończąc na kredytach hipotecznych. Pożyczają też, żeby móc pojechać na wakacje, czy zorganizować większą, rodzinną imprezę. Takiej sytuacji towarzyszy też stres, a niejednokrotnie niedomówienia, bo na przykład małżonkowie nie chcą się nawzajem martwić.

Ciężko powiedzieć ile osób zadłuża się, bo żyje ponad stan, a ilu po prostu brakuje pieniędzy „do pierwszego”. Nasuwa się jednak wniosek, że wciąż wielu Polaków zarabia za mało.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group