« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 16 maja 2021.Imieniny: Andrzeja, Szymona, WieńczysławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Życie na kredycie – codzienność wielu Polaków

Autor: ewa18
Wtorek, 30 maja 2017, 16:19
Część z nas musi pożyczać, żeby przeżyć cały miesiąc. Problem ten dotyczy też osób wykształconych i z wieloma umiejętnościami, ze wsi i dużych miast. Natomiast w ubiegłym roku 4450 osób ogłosiło upadłość konsumencką.
W sumie dług Polaków, którzy ogłosili bankructwo w 2015 i 2016 roku, wyniósł blisko miliard złotych. Większość z nich zaciągnęła minimum dwa kredyty, a wielu nawet kilka.

Temat zapożyczania się Polaków zainteresował mnie, po lekturze jednego z opublikowanych artykułów. Początkowo wydał mi się nierealny, bo podawano w nim przykład bardzo dobrze wykształconych osób, które ukończyły kierunki ścisłe. Wydaje się bowiem, że rynek pracy jest dla nich otwarty. Okazuje się jednak, że nawet część z nich ma problemy finansowe, o czym świadczą też przykłady zaczerpnięte z innych źródeł. Zobowiązań mają bowiem wiele, począwszy na rachunkach, a kończąc na kredytach hipotecznych. Pożyczają też, żeby móc pojechać na wakacje, czy zorganizować większą, rodzinną imprezę. Takiej sytuacji towarzyszy też stres, a niejednokrotnie niedomówienia, bo na przykład małżonkowie nie chcą się nawzajem martwić.

Ciężko powiedzieć ile osób zadłuża się, bo żyje ponad stan, a ilu po prostu brakuje pieniędzy „do pierwszego”. Nasuwa się jednak wniosek, że wciąż wielu Polaków zarabia za mało.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 30 maja 2017, 16:37
Docktor ROman wie najlepiej jak zadluzac mieszkancow Walbrzycha. Jst w tym specjalista. Nie wiem ja kiej podstawie ktos smu dal miano najlepszego menadzera? Jakis idiota. Najlepszym menadzerem jest ten, kto robi najwiekszy zyski, a nie dlugi. Ale lemingom mozna wszystko wcisnac, PO jest w komuszej propagandzie specjalista.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja